• រ៉ូណាល់ បា មក​ពី​ទីក្រុង ខាហ្គាយាន ឌឺ អូរូ ប្រទេស​ហ្វីលីពីន សម្លេង​ប្រុស​ខ្ពស់
• សាន់ដេ មេ អ៊ីនឌីណូ មក​ពី​ទីក្រុង ខាហ្គាយាន ឌឺ អូរូ ប្រទេស​ហ្វីលីពីន សម្លេង​ស្រី​ខ្ពស់​ទីមួយ
• ប៉ី ស្សាន ចឹង ( ខាយលី ចុង ) មក​ពី​ទីក្រុង តៃប៉ិ ប្រទេស​តៃវ៉ាន់ សម្លេង​ស្រី​ទាប​ទីមួយ
អ្នក​ចម្រៀង​​អន្តរជាតិ​ទាំង​នោះ​បាន​ចូលរួម​ក្នុង​ការ​ហាត់សម ចូលរួម​សាលា​ក្រុម​ចម្រៀង បាន​ទៅ​ទស្សនា​កន្លែង​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​របស់​សាសនាចក្រ​ជា​ច្រើន​កន្លែង ហើយ​បាន​ធ្វើ​ដំណើរ​ទៅ​កាន់​វិសាលដ្ឋាន​សុខុមាលភាព​របស់​សាសនាចក្រ វិសាលដ្ឋាន​ព្រះវិហារ​បរិសុទ្ធ និង​មជ្ឈមណ្ឌល​ឃ្លាំង​របស់​ប៊ីស្សព ។
នៅ​ពេល​បញ្ចប់​សន្និសីទ​ទូទៅ សមាជិក​ក្រុម​ចម្រៀង​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​នៅ​រដ្ឋយូថាហ៍​បាន​ច្រៀង​បទ « សូម​ព្រះអង្គ​គង់​ជាមួយ​នឹង​អ្នក​ផង » ទៅ​កាន់​អ្នក​ចម្រៀង​អន្តរជាតិ​ទាំង​នោះ​ជា​ការលា​គ្នា​ចុង​ក្រោយ ។
ប៊ីស្សព​ជា​អធិបតី ហ្គែរ៉ល កូសសេ បាន​សម្តែង​នូវ​ក្តីស្រឡាញ់ និង​អំណរគុណ​ចំពោះ​អ្នក​ចម្រៀង​អន្តរជាតិ​ទូទាំង​ពិភពលោក​ទាំង​នោះ ។ លោក​បាន​ថ្លែង​ថា ៖ « ខ្ញុំ​សង្ឃឹម​ថា​នៅ​ពេល​បងប្អូន​ត្រឡប់​ទៅ​ប្រទេស​របស់​ខ្លួន​វិញ បងប្អូន​នឹង​ធ្វើ​ជា​សាក្សី​ពី​បទ​ពិសោធន៍​នេះ ហើយ​បងប្អូន​នឹង​បង្កើន​អ្នក​ចម្រៀង​ជំនាន់​ថ្មី​នៅ​គ្រប់​ទីកន្លែង​ទាំងអស់​នៅ​ទូទាំង​ពិភពលោក » ។
បទ​ពិសោធន៍​រយៈ​ពេល​ពីរ​សប្តាហ៍​នេះ​បាន​ជួយ​ក្រុម​ចម្រៀង​​អន្តរជាតិ​ទាំង​នោះ​ឲ្យ​មាន​អារម្មណ៍​នៃ​ការភ្ជាប់​ទំនាក់​ទំនង និង​ការរួបរួម​កាន់​តែ​ខ្លាំង​ជាមួយ​សហគមន៍​សាសនាចក្រ ។ « ខ្ញុំ​បាន​ចំណាយពេល​ជាច្រើន​ជាមួយ​នាយកដ្ឋាន​តន្រ្តី​សាសនាចក្រ ។ ប៉ី ស្សាន ចឹង បាន​និយាយ​ថា នៅ​ពេល​ជួប​ពួកគេ ខ្ញុំ​ពិត​ជា​មាន​អារម្មណ៍​ថា ថ្នាក់​ដឹកនាំ​សាសនាចក្រ​សង្ឃឹម​ថា ពួកបរិសុទ្ធ​ថ្ងៃ​ចុង​ក្រោយ​នៅ​ជុំវិញ​ពិភព​លោក​អាច​មាន​បទ​ពិសោធន៍​ខាង​វិញ្ញាណ​កាន់​តែ​ជ្រាល​ជ្រៅ​តាម​រយៈ​តន្ត្រី » ។