រ៉ូណាល់ បា មកពីទីក្រុង ខាហ្គាយាន ឌឺ អូរូ ប្រទេសហ្វីលីពីន សម្លេងប្រុសខ្ពស់
សាន់ដេ មេ អ៊ីនឌីណូ មកពីទីក្រុង ខាហ្គាយាន ឌឺ អូរូ ប្រទេសហ្វីលីពីន សម្លេងស្រីខ្ពស់ទីមួយ
ប៉ី ស្សាន ចឹង ( ខាយលី ចុង ) មកពីទីក្រុង តៃប៉ិ ប្រទេសតៃវ៉ាន់ សម្លេងស្រីទាបទីមួយ
អ្នកចម្រៀងអន្តរជាតិទាំងនោះបានចូលរួមក្នុងការហាត់សម ចូលរួមសាលាក្រុមចម្រៀង បានទៅទស្សនាកន្លែងប្រវត្តិសាស្ត្ររបស់សាសនាចក្រជាច្រើនកន្លែង ហើយបានធ្វើដំណើរទៅកាន់វិសាលដ្ឋានសុខុមាលភាពរបស់សាសនាចក្រ វិសាលដ្ឋានព្រះវិហារបរិសុទ្ធ និងមជ្ឈមណ្ឌលឃ្លាំងរបស់ប៊ីស្សព ។
នៅពេលបញ្ចប់សន្និសីទទូទៅ សមាជិកក្រុមចម្រៀងដែលមានមូលដ្ឋាននៅរដ្ឋយូថាហ៍បានច្រៀងបទ « សូមព្រះអង្គគង់ជាមួយនឹងអ្នកផង » ទៅកាន់អ្នកចម្រៀងអន្តរជាតិទាំងនោះជាការលាគ្នាចុងក្រោយ ។
ប៊ីស្សពជាអធិបតី ហ្គែរ៉ល កូសសេ បានសម្តែងនូវក្តីស្រឡាញ់ និងអំណរគុណចំពោះអ្នកចម្រៀងអន្តរជាតិទូទាំងពិភពលោកទាំងនោះ ។ លោកបានថ្លែងថា ៖ « ខ្ញុំសង្ឃឹមថានៅពេលបងប្អូនត្រឡប់ទៅប្រទេសរបស់ខ្លួនវិញ បងប្អូននឹងធ្វើជាសាក្សីពីបទពិសោធន៍នេះ ហើយបងប្អូននឹងបង្កើនអ្នកចម្រៀងជំនាន់ថ្មីនៅគ្រប់ទីកន្លែងទាំងអស់នៅទូទាំងពិភពលោក » ។
បទពិសោធន៍រយៈពេលពីរសប្តាហ៍នេះបានជួយក្រុមចម្រៀងអន្តរជាតិទាំងនោះឲ្យមានអារម្មណ៍នៃការភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង និងការរួបរួមកាន់តែខ្លាំងជាមួយសហគមន៍សាសនាចក្រ ។ « ខ្ញុំបានចំណាយពេលជាច្រើនជាមួយនាយកដ្ឋានតន្រ្តីសាសនាចក្រ ។ ប៉ី ស្សាន ចឹង បាននិយាយថា នៅពេលជួបពួកគេ ខ្ញុំពិតជាមានអារម្មណ៍ថា ថ្នាក់ដឹកនាំសាសនាចក្រសង្ឃឹមថា ពួកបរិសុទ្ធថ្ងៃចុងក្រោយនៅជុំវិញពិភពលោកអាចមានបទពិសោធន៍ខាងវិញ្ញាណកាន់តែជ្រាលជ្រៅតាមរយៈតន្ត្រី » ។